Multivitamin

21.yüzyılı sözcük tasarrufuyla tanımlamak gerekse; “değişim” ve “hız” doğru kelimelerdir. Çağımız insanların öncelikli hedefi değişime uyum sağlanmasıdır. Uyum sürecinde, yeni bilgi, beceriler yanında üretkenlik devreye girer. Doğal olarak enerji ihtiyacı artar. Bu noktada çoklu vitamin grupları imdada yetişir. İhtiyaca yönelik, bilinçli kullanım sayesinde enerji ve zindelik enjekte ederler. 

Multivitamin Nedir, Ne İşe Yarar?

Gıda takviyeleri arasında en sık tercih edilen multivitaminlerdir. Mikrobesin olarak adlandırılan vitamin ve mineraller içerirler. Bileşimlerindeki çinko ve selenyum bağışıklığı güçlendirirken aminoasit ve yağ asidi ilaveleri enerji desteği sunar. Zengin içerikleri sayesinde yaş gruplarına özel ihtiyaçları karşılarlar. Ürünler, bu yönleriyle yorgunluk, bitkinlik gibi sorunlara çözüm üretir. Multivitaminlerin sağladığı faydalar şunlardır; 

 • Ginseng benzeri katkılar stres üzerine azaltıcı etki eder.
 • Q10 gibi anti aging etkiye sahip mineraller içeren ürünler aynı zamanda anti oksidan özelliktedir.
 • Metabolizma faaliyetlerini ve kalp sağlığını destekler.
 • Omega-3 içeren multivitaminler yaşlıların zihinsel işlevlerini kuvvetlendirir. 
 • Çinko ve magnezyum gibi mineraller, yaşlılık kaynaklı eklem ağrılarında hatırı sayılır konfor sunar.

Multivitamin Hangi Durumlarda Kullanılır?

Multivitaminleri ve diğer gıda takviyelerini konu alan çok sayıda bilimsel araştırmaya rastlarız. İlgili çalışmalarda çoklu vitamin gruplarının, insan vücuduna pek çok farklı noktalarda destek sağladığı yönünde bulgular vardır. Öte yandan vitamin kullanımı doğal beslenme yerine geçmez. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin yetersiz kaldığı:

 • Vücut direncinin düştüğü travma ve kazalar,
 • Enfeksiyonlar,
 • Büyüme ve üreme dönemleri,
 • Vegan ve vejetaryen beslenmeden kaynaklı vitamin ve mineral eksiklikleri,
 • Fiziksel ve zihinsel olarak yüksek tempolu aktivite dönemleri,
 • Kan tetkiklerinde vitamin ve mineral değerlerinin eksik çıkması,

İlaveten, hamilelik, emzirme dönemi ve ilaç kullanılan dönemlerde hekim kontrolünde kullanılmaları uygun olur. Patentli olmaları sorgulanmalıdır.

Multivitaminler Nasıl Kullanılır?

Multivitaminler, tedavinin ana öğesi değildir. Hastalık vb. durumlarda bağışıklığın desteklenmesi ve dinçlik vermesi amacıyla kullanılırlar. Sağlık hedefli tüm ürünlerde olduğu gibi düzenli alınmaları zorunludur. Şurup, kapsül, tablet, efervesan gibi farklı formlarda üretilmeleri her yaşta kullanım kolaylığı sunar. Öncesinde ürünün prospektüsü dikkatli okunmalıdır. Tavsiye edilen doza riayet edilmesi gerekir. 

Multivitamin seçiminde tercih güvenilir firmalardan yana olmalıdır. Çocuklar için üretilen ürünlerin ambalajları farklı özen gerektirir. Çizgi film karakterleri ve ilgi çekici görseller yanında ürünün tadı ve kokusu kullanımı keyifli hale getirir.

Siz de destek ürün arayışında iseniz İYİBİZE’nin “vitaminler” kategorisinde yer alan geniş ürün yelpazesini incelemelisiniz. Eksikliğini hissettiğiniz mineral ve vitaminleri içeren ürünleri sipariş edip kullanarak kendinizi daha zinde ve sağlıklı hissedebilirsiniz.

Vitamin destek ürünleri  ilaç değildir. Hastalıkların tedavisi amacıyla ilaç yerine kullanılmaz. Gıda takviyesi olarak normal beslenmeyi güçlü bir şekilde destekler.

Multivitaminler ürünlerini görmek için tıklayınız.

WhatsApp Sipariş Hattı
Add to cart